A Ulusal Futbol Kadrosu hazırlıklarına yarın başlıyor

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi’nde 24 Mart Çarşamba günü İstanbul’da Hollanda, 27 Mart Cumartesi günü İspanya’da Norveç, 30 Mart Salı günü de İstanbul’da Letonya ile karşılaşacak A Ulusal Futbol Grubu, hazırlıklarına yarın başlayacak.

A Ulusal Kadro’ya davet edilen oyuncular, bugün saat 19.00’dan itibaren Riva’daki TFF Hasan Doğan Ulusal Ekipler Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde toplanacak.

Ay-yıldızlılar, birinci antrenmanlarını 22 Mart Pazartesi günü saat 18.00’de Riva’da basına kapalı olarak yapacak.

A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş ve aday takımdan bir futbolcu, Hollanda maçı öncesinde 23 Mart’ta, saat 17.30’da Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir basın toplantısı düzenleyecek. A Ulusallar, bu müsabakanın son provasını da tıpkı tesiste saat 18.00’de gerçekleştirecek.

Atatürk Olimpiyat Stadı’nın konut sahipliği yapacağı 24 Mart’taki Türkiye-Hollanda karşılaşması, saat 20.00’de başlayacak ve TRT 1’den naklen yayımlanacak.

Aday takım

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, ulusal ekibin 24 Mart’ta Hollanda, 27 Mart’ta Norveç ve 30 Mart’ta Letonya ile oynayacağı maçlar için aday takımda şu oyuncular yer aldı:

Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, ulusal grubun 24 Mart’ta Hollanda, 27 Mart’ta Norveç ve 30 Mart’ta Letonya ile oynayacağı maçlar için aday takımda şu oyuncular yer aldı:

Kaleci: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe), Gökhan Akkan (Çaykur Rizespor)

Savunma: Zeki Çelik (Lille), Nazım Sangare, Caner Erkin (Fenerbahçe), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpool), Mert Müldür, Kaan Ayhan (Sassuolo), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Umut Meraş (Le Havre)

Orta saha: Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion), Taylan Antalyalı, Emre Kılıç (Galatasaray), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Ozan Tufan, İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Orkun Kökçü (Feyenoord), Yusuf Yazıcı (Lille), Halil Akbunar (Göztepe), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Deniz Türüç (Medipol Başakşehir)

Forvet: Burak Yılmaz (Lille), Enes Ünal (Getafe), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf), Cenk Tosun (Beşiktaş)

Kaleci: Mert Günok (Medipol Başakşehir), Uğurcan Çakır (Trabzonspor), Altay Bayındır (Fenerbahçe), Gökhan Akkan (Çaykur Rizespor)

Savunma: Zeki Çelik (Lille), Nazım Sangare, Caner Erkin (Fenerbahçe), Merih Demiral (Juventus), Ozan Kabak (Liverpool), Mert Müldür, Kaan Ayhan (Sassuolo), Çağlar Söyüncü (Leicester City), Umut Meraş (Le Havre)

Orta saha: Okay Yokuşlu (West Bromwich Albion), Taylan Antalyalı, Emre Kılıç (Galatasaray), Dorukhan Toköz (Beşiktaş), Ozan Tufan, İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Orkun Kökçü (Feyenoord), Yusuf Yazıcı (Lille), Halil Akbunar (Göztepe), Hakan Çalhanoğlu (Milan), Deniz Türüç (Medipol Başakşehir)

Forvet: Burak Yılmaz (Lille), Enes Ünal (Getafe), Kenan Karaman (Fortuna Düsseldorf), Cenk Tosun (Beşiktaş)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir